A nevelőszülők számára is vannak adminisztrációs kötelezettségek, amiket minden náluk nevelkedő gyermekkel kapcsolatban vezetniük kell.
Ma ezeket szedtük össze a számotokra, hogy lássátok, milyen dokumentumokat kell töltögetni, és ezeket a nevelőszülői tanásadó, illetve a gyermek gyámja bármikor ellenőrizhet.
Kapcsolattartási napló:
Ezt minden alkalommal, amikor a nálad nevelkedő gyermeknek kapcsolattartása van a szüleivel, vinned kell magaddal, és a szülőkkel alá kell iratnod. Ezzel igazolod, hogy a kapcsoalttartás megtörtént.
Zsebpénz nyilvántartó:
Minden gyermek, onnantól, hogy betölti a 3. életévét, zsebpénzt kell, hogy kapjon.
A zsebpénze felhasználásáról önállóan dönthet! A zsebpénzt a gyermeknek aláírással igazolnia kell. Amennyiben még nem tud írni, az óvodás jelét kell az aláírás mezőbe rajzolnia.
A zsebpénzt minden alkalommal egy összegben kell a gyermek számára átadni. Zsebpénz-elvonással büntetni gyermeket TILOS!
A zsebpénz havi összege nem lehet kevesebb az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének
» 5%-ánál a 3–10 éves, (2014-ben 1425 Ft),
» 13%-ánál a 10–14 éves, (2014-ben 3705 Ft),
» 18%-ánál a 14 év feletti (2014-ben 5130 Ft) gyermek esetében.
(Az összeg változhat, attól függően, hogy az öregségi nyugdíj legkisebb összege hogyan módosul.)
Ha a gyermek engedély nélkül elhagyja gondozási helyét, akkor arra az időintervellumra nem jár zsebpénz.
Ruhaleltár:
Ennek leginkább akkor van jelentősége, amikor a gyermek gondozási helyet vált, vagy hazagondzásra, illetve örökbefogadásra kerül.
“Ez legalább 6 váltás fehérneműt, 3 váltás hálóruhát, az évszaknak megfelelő, legalább 2-2 váltás otthoni és utcai ruhát, cipőt, valamint alkalmi (ünneplő) és sportruházatot jelent. Biztosítani kell a gyermek számára a személyes higiénéhez szükséges alapvető textíliákat, valamint ágyneműt, és törölközőt.”
Élettörténeti könyv:
Erről már írtunk korábban, kattints és olvasd el ITT.